تبلیغات
محصولات مراقبت از پوست آردن - آشنایی اولیه با ساختمان، وظایف و بیماری های شایع پوست (9)
محصولات مراقبت از پوست آردن
زیبایی حق ماست

درمان:
روش های بسیاری برای درمان موفقیت آمیز کارسینوم سلول بازال با شانس خوب بهبودی ۹۰ درصد و بالاتر وجود دارد. هدف پزشکان برداشتن یا تخریب کامل سرطان با حداقل اسکار (زخم) بعد از عمل است. برای برنامه ریزی مناسب درمانی برای هر بیمار پزشکان مواردی همچون ضایعه، اندازه ی آن، شانس ایجاد اسکار، سن، سلامت عمومی و تاریخچه ی پزشکی بیمار را در نظر می گیرند.

روش های مورد استفاده برای درمان کارسینوم سلول بازال:

کورتاژ (تراشیدن) و Desiccation: متخصصین پوست اغلب این روش را که درآوردن کارسینوم سلول بازال با یک وسیله قاشقی شکل به نام کورت است، ترجیح می دهند. Desiccation استفاده ا زجریان الکتریکی برای کنترل خونریزی و از بین بردن سلول های باقیمانده ی سرطانی است. پوست بدون بخیه زدن ترمیم می شود. این تکنیک بیشتر مناسب سرطان های کوچک در نقاط کم خطر مثل تنه و اندام ها است.

برداشتن به شیوه جراحی: در این روش تومور به وسیله جراحی برداشته و محل بخیه می گردد.

درمان به وسیله رادیاسون (اشعه درمانی): پزشکان اغلب از این شیوه برای سرطان هایی استفاده می کنند که درمان به شیوه جراحی در آن نواحی مشکل است. برای حصول یک نتیجه خوب از نظر زیبایی عموماً به جلسات متعدد درمانی حتی ۲۵ تا ۳۰ جلسه نیاز است.

Cryosurgery: بعضی از پزشکان که آموزش لازم برای استفاده از این روش را دیده اند، از طریق منجمد کردن سلول های سرطانی به نتایج خوبی دست می یابند.

پیشگیری از کارسینوم سلول بازال:
اجتناب از نور آفتاب در افراد حساس بهترین راه برای کاهش خطر انواع مختلف سرطان پوست است. پایش منظم افراد مستعد به بیماری، هم با خودآزمایی و هم از طریق معاینات بالینی روش خوبی برای افراد در معرض خطر بالا می باشد. افرادی که در حال حاضر به یکی از انواع سرطان پوست مبتلا هستند، باید آزمایشات و معاینات مرتب پزشکی داشته باشند.

روش های پیشگیری:
محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در تعطیلات
اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بدون استفاده از وسایل محافظتی در زمان هایی که حداکثر تابش اشعه وجود دارد.
استفاده از کلاه های با لبه های پهن و لباهس هایی که کاملاً بدن را بپوشاند، در هنگام بیرون رفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب.
استفاده از کرم های ضد آفتاب با خاصیت مقاومت در برابر آب که SPF (درجه ی محافظت در برابر آفتاب) آن ها ۳۰ و یا بالاتر باشد.
انجام معاینات و آزمایشات مرتب پزشکی و معاینه ی هر ضایعه ی پوستی مشکوک توسط پزشک.

 کارسینوم سلول سنگفرشی (SCC):
کارسینوم سلول سنگفرشی سرطانی است که از سلول های سنگفرشی پوست شروع می شود. این سلول ها نازک و صاف بوده و در زیر میکروسکوب شبیه فلس ماهی بنظر می رسند. کلمه ی Squamous (سنگفرشی) از کلمه ی لاتین Squama به معنی فلس ماهی یا مار گرفته شده است. سلول های سنگفرشی در بافت هایی که سطح پوست را می سازند، پوشش ارگان های توخالی بدن و مجاری دستگاه تنفس و گوارش یافت می شوند. بنابراین کارسینوم سلول سنگفرشی می تواند در هر یک از این ارگان ها حادث شود. کارسینوم سلول سنگفرشی پوست بطور تقریبی شیوعی حدود یک چهارم سلول بازال دارد. پوست روشن و یک تاریخچه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب در مورد این سرطان به عنوان عوامل مستعد کننده حتی از کارسینوم سلول بازال نیز مهم تر است. مردان بیش از زنان به این سرطان مبتلا می شوند. الگوی لباس پوشیدن و مدل مو ممکن است در این زمینه نقش داشته باشند. زنانی که موهایشان روی گوش آن ها را می پوشاند خیلی کم تر از آقایان به کارسینوم سلول سنگفرشی در این ناحیه مبتلا می گردند.


محصولات مراقبت از پوست آردن Skin Care

فرآورده های ضد آفتاب

فرآورده های مرطوب کننده و نرم کننده پوست

فرآورده های مراقبت از پوست های بسیار خشک

فرآورده های ضد پیری و تقویت کننده پوست

فرآورده های لایه بردار و پیلینگ

فرآورده های روشن کننده پوست

فرآورده بازسازی کننده

فرآورده کمکی کنترل جوش های صورت

فرآورده برنزه کننده پوست

فرآورده های پاک کننده پوست 

فرآورده مراقبت از پوست بدن

 

فرآورده بهداشت و مراقبت از پا

فرآورده دافع حشرات

 

فرآورده های مراقبت از پوست اطفال وکودکان

 

فرآورده های مخصوص آقایان

ARDENE
http://www.ardene.ir
info@ardene.ir111 شنبه 23 مهر 1390 توسط پارس حیان | نظرات ()
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Google Page Rank - Powered by www.Maker™.ir