تبلیغات
محصولات مراقبت از پوست آردن - SUN CARE
محصولات مراقبت از پوست آردن
زیبایی حق ماست

مطالعات و بررسی های چند دهه اخیر نشان داده اند که پرتوهای ماورای بنفش نور خورشید عامل و مسبب بروز بسیاری از بیماری ها و آسیب های پوستی می باشند. پرتوهای ماورای بنفش در محدوده طول موج ۴۰۰ - ۲0۰ نانومتر قرار داشته که به دو بخش عمده UVA و UVB در محدوده طول موج ۴۰۰ - ۲۹۰نانومتر تقسیم می گردند. این پرتوها با نفوذ در لایه های عمقی اپیدرم و درم سبب ایجاد واكنش های فتو شیمیایی و بیوشیمیایی متعددی می گردند که با تخریب ساختار پوست و آزاد کردن رادیکال های آزاد موجب بروز آفتاب سوختگی و قرمزی پوست، ایجاد لک های قهوه ای پوست، تیرگی پوست، پیری زودرس پوست و در نهایت سرطان پوست می شوند. نازکتر شدن و یا انهدام لایه اوزن در دو دهه اخیر موجب افزایش شدید میزان ابتلا به سرطان های پوستی در بسیاری از مناطق زمین گردیده است بطوریکه این میزان در برخی از مناطق جغرافیایی تا دوبرابر افزایش را طی ده سال اخیر نشان داده است. لایه اوزن در طبقه استراتوسفر جو زمین قرار داشته که بطور طبیعی خاصیت جذب بخشی از پرتوهای ماورای بنفش نور خورشید را دارد. با افزایش دانش تخصصی در زمینه مضرات قرار گرفتن در برابر پرتوهای ماورای بنفش نور خورشید و توسعه راهکارهای مناسب جهت مقابله با اثرات مضر این پرتوها امروزه طیف وسیعی از فرآورده های ضد آفتاب با قدرت های حفاظتی گوناگون و مناسب جهت انواع پوست ها و شرایط اقلیمی مختلف به بازار عرضه شده اند.

جهت ارزیابی قدرت محافظت و عملکرد فرآورده های ضد آفتاب، فاکتور حفاطتی در برابر نور خورشید (Sun Protection Factor) SPF تعریف شده است که در حقیقت معیاری جهت تعیین قدرت جذب و تفرق اشعه ماورای بنفش به وسیله فراورده های ضد آفتاب می باشد. این فاکتور بطور ساده از تقسیم زمان رسیدن پوست حفاظت شده با فرآورده های ضد افتاب به آستانه التهابی (MED) بر زمان رسیدن پوست به آستانه التهابی بدون مصرف فرآورده ضدآفتاب بدست می آید. التهاب و قرمزی ایجاد شده عمدتاً در اثر UVB می باشد که به علت دارا بودن طول موج کمتر نسبت به UVA قدرت نفوذپذیری کمتری داشته و تنها در لایه های سطحی و میانی اپیدرم نفوذ می کند، حال آنکه UVA که ۹۵٪ اشعه ماورای بنفش را تشکیل می دهد، نسبت به UVB و UVC دارای طول موج بیشتر و در نتیجه قدرت نفوذ بیشتری بوده و با نفوذ به لایه های عمقی درم مهمترین علت ایجاد ضایعات پیش بدخیم و بدخیم پوستی محسوب می شود. با توجه به نحوه تعیین SPF، این شاخص معیار مناسبی جهت ارزیابی میزان محفاظت فرآورده ضد آفتاب از پوست در برابر اشعه UVA نمی باشد و از این رو امروزه با افزایش نگرانی ها نسبت به اثرات مخرب اشعه UVA در ایجاد بیماری های بدخیم پوستی روش Boots Star Rating به عنوان یکی از دستور العمل های اصلی جهت تعیین میزان حفاظت فرآورده های ضد آفتاب در برابر اشعه UVA در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش حاصل تقسیم میانگین جذب UVA در محدوده طول موج ۴۰۰ - ۳۲۰ نانومتر به میانگین جذب UVB در محدوده طول موج ۳۲۰ - ۲۹۰ نانومتر توسط فرآورده با ۵ ستاره مورد ارزیابی قرار می گیرد. با توجه به اثرات مخرب ذکر شده UVA در ایجاد بیماری های پیش بدخیم و خصوصاً بدخیم پوستی استفاده از فرآورده های ضد آفتاب دارای قدرت حفاظتی بالا در کلیه محدوده طول موج های اشعه ماورای بنفش نورخورشید و به ویژه محدوده UVA ضروری می باشد. لابراتور پارس حیان به عنوان واحد پیشرو در تولید و عرضه فرآورده های محافظت از پوست در برابر نور آفتاب با بهره گرفتن از آخرین استانداردها و دست آوردهای بین المللی و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی کشورمان موفق به تولید مجموعه متنوعی از انواع فرآورده های ضد آفتاب با فاکتورهای حفاظتی مختلف و مناسب برای انواع پوست ها شده است.

فرآورده های ضد آفتاب آردن از یک سو با دارا بودن بازتابنده های فیزیکی و جاذب های پرتوهای ماورای بنفش موثر و انتخاب آن ها بر اساس آخرین دستاوردهای علمی حفاظت کاملی را در برابر کلیه طول موج های اشعه ماورای بنفش UVA و UVB در محدوده طول موج ۴۰۰ - ۲۹۰ نانومتر ایجاد کرده و از سوی دیگر با دارا بودن نسبت میانگین جذب UVA/UVB بالا (دارای 4 ستاره و ۵ ستاره در سیستم Boots) قدرت حفاظتی بسیار بالایی در برابر اشعه UVA داشته و در نتیجه از بروز ضایعات بدخیم پوستی جلوگیری می نمایند. محصولات تولیدی این شرکت به لحاظ تنوع و به گمان بسیاری از مصرف کنندگان و متخصصین به لحاظ کیفیت با محصولات معتبر اروپایی برابری نموده و به جهت فرموله شدن بر اساس نوع پوست مصرف کنندگان ایرانی و شرایط اقلیمی کشور، بهره مندی از قیمت مناسب و در دسترس و قابل اطمینان بودن بر بسیاری از محصولات اروپایی رجحان نیز دارند.

فرآورده های ضد آفتاب آردن:

فرآورده های ضد آفتاب با قدرت حفاظتی بسیار بالا:

ARDENE
http://www.ardene.ir
info@ardene.ir111 یکشنبه 25 اردیبهشت 1390 توسط پارس حیان | نظرات ()
درباره وبلاگ
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
پیوند های روزانه
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Google Page Rank - Powered by www.Maker™.ir